YHTEYSTIEDOT

HANSAKORTTELI

Eerikinkatu 15, 4.krs, 20100 Turku

INFOPISTE - HANSATORI

Hansatori, Yliopistonkatu 20
Avoinna: ma-pe 9.00-20.00, la 10.00-17.00, su 10.30-18.00
Puh. 010 281 2050

Huom! numerosta ei voi kääntää puheluita Hansassa toimiviin liikkeisiin. Liikekohtaiset yhteystiedot löydät liikkeiden omilta kotisivuilta. 

Puhelun hinta:
Soitettaessa kiinteästä liittymästä 8,29 snt/puhelu + 5,95 snt/minuutti. Soitettaessa matkaverkonliittymästä 8,29 snt/puhelu + 17,04 snt/minuutti.

LIIKKEEMME OVAT AUKI VÄHINTÄÄN

ma-pe 9.00 - 20.00
la 10.00 - 19.00
su 12.00 - 18.00
(pl. toimistot ja osa palveluntarjoajista)

Stockmann Tavaratalo sekä Akateeminen Kirjakauppa
ma-pe 9.00 - 20.00
la 9.00 -19.00
su 11.00 - 18.00

Katso poikkeavat aukioloajat

VARTIOINTI JA JÄRJESTYKSENVALVONTA AVARN SECURITY

Vuoroesimies
Lauri Takkinen
Puh. 050 340 7252
lauri.takkinen@avarn.fi

Järjestyksenvalvojat
Puh. 050 325 3161

N-CLEAN OY

Palveluesimies
Seija Toivonen
Puh. 040 550 6766

Siivoustyönpäivystys
Puh. 040 867 6933

KIINTEISTÖHUOLTO J. RUSANEN OY

Kiinteistönhuolto ja ulkoalueiden hoito
Päivystys 24 h
Puh. 010 836 0700
www.kiinteistohuoltoturku.fi
info@kiinteistohuoltoturku.fi

HANSAKORTTELI 

Mirva Laaksonen
Markkinointipäällikkö
Eerikinkatu 15, 4. krs, 20100 Turku
p. +358 44 286 9791
mirva.laaksonen@hansakortteli.fi

Timo Palviainen
Kauppakeskusjohtaja
Eerikinkatu 15,  4. krs, 20100 Turku
Puh. +358 400 668 862
timo.palviainen@hansakortteli.fi

Petri Honkasalo
Kiinteistöpäällikkö
Eerikinkatu 15,  4. krs, 20100 Turku
Puh. +358 50 4418 126 
petri.honkasalo@hansakortteli.fi

Toimitilojen vuokraus
Realprojekti Oy
Leena Braxenholm
Puh. +358400502016
leena.braxenholm@realprojekti.fi

Yhteyshenkilöt Kauppakeskus Hansa Ky:n vuokranmaksuun/vuokriin liittyvissä asioissa
Tilini Oy, Läntinen Pitkäkatu 23 D, Turku
Marjaana Hautamäki, puh. 02 2731328, mariaana. hautamaki@tilini.fi
Anni Heinonen, puh. 02 273 1319, anni.heinonen@tilini.fi

HANSAKORTTELIN KIINTEISTÖJEN TEKNISET ISÄNNÖITSIJÄT

Kauppakeskus Hansa Ky
Petri Honkasalo
Kiinteistöpäällikkö
Puh. +358 50 4418 126 
petri.honkasalo@hansakortteli.fi

Kauppatorin Kiinteistö Oy
Mika Nurmi
Puh. 040 562 5625
mika.nurmi@nurmi-yhtiot.fi

KOy Turun Yliopistokatu 22, Stockmann
Jarkko Kaukolampi
Vastuualue Stockmann tavaratalon turvallisuus, kiinteistö ja puhtaanapito
Puh. 050 427 4769
jarkko.kaukolampi@stockmann.com